Czy serwis Dorywcza.pl spełnia pokładane w nim nadzieje?

Na „pierwszy ogień” zapytaliśmy (po wcześniejszej prezentacji strony) panią Anetę, która już od kilku miesięcy poszukuje pracy. „ To naprawdę sprytnie rozwiązana strona. Nie tracisz czasu na wyławianie interesujących Cię ofert spośród setek innych. Dostajesz wszystko jak na dłoni. Na pewnie również tego spróbuję” – podkreśla pani Aneta.

Kolejna osoba, podeszła do nas sama. Był to pan Andrzej Gawlik, właściciel firmy deweloperskiej. Jak się okazało korzystał już z naszego serwisu. „Obecnie nikogo nie potrzebuję. Na targach jestem ponieważ pomagam je organizować. A co do Dorywcza.pl? No cóż. Nie poszukuje dziś pracownika ponieważ ciągle mam tego, którego zatrudniłem dorywczo z Waszej strony (śmiech). A tak na serio. Potrzebowałem kogoś, kto będzie elastyczny i może pracować w różnych godzinach. No i się udało. Zamieszczanie ogłoszeń i kontakt z klientem nie mogą być ograniczone godzinowo i dlatego potrzebowałem kogoś na popołudnia, czasem weekendy. Nieruchomości to trudny rynek więc trzeba mieć rękę na pulsie” – zakończył pan Andrzej, obiecując jednocześnie, że będzie polecał innym stronę Dorywcza.pl.

Trzecia osoba, której zaprezentowaliśmy jak działa Dorywcza.pl to pan Tomasz. Pochodzący z Krakowa student, który od dwóch lat uczy się na wydziale ekonomii. Postanowiliśmy zaprezentować mu wersję mobilną naszego systemu. „Bardzo ciekawa opcja. Nie widziałem wcześniej tak dopasowanej pod zwykłego użytkownika strony. Teraz zmieniłem mieszkanie na droższe i stąd moje poszukiwania dodatkowego zatrudnienia, ale widzę, że już mam jakiś punkt zaczepienia rejestrując się w Waszym systemie.” Po chwili, pan Tomasz dostrzegł już jedną interesującą ofertę. „Nie nastawiam się na to, że od razu coś znajdę, ale widać, że jest to dość proste i wygodne. Na razie złożę swoja kandydaturę i poczekam co z tego wyjdzie” – dodał na zakończenie pan Tomasz. Czy coś wyszło? Nie wiemy bo musieliśmy udać się dalej, ale ściskamy kciuki, aby udało się znaleźć coś ciekawego.

Tak jak się spodziewaliśmy, ludzie byli pozytywnie nastawieni dla takiego typu szukania pracy. Oszczędzamy w ten sposób czas na poszukiwanie dorywczego zajęcia. Nie musimy biegać po całym mieście martwiąc się, czy zdążymy. Możemy znaleźć pracę „na już” siedząc przy kawie przed komputerem. To nic nie kosztuje, a efekt może być natychmiastowy. Nieważne czy zbieramy na wakacje, samochód czy może na bieżące wydatki. Każdy chce podreperować sobie budżet, a taką właśnie opcję daje serwis Dorywcza.pl.