Niezależni freelancerzy

Jak zostać freelancerem? Teraz to proste.

Jak zostać freelancerem?

Teraz to proste. Zakładając profil na Dorywcza.pl masz cały wachlarz możliwości, jakie odpowiadają tej formie zatrudnienia. Najczęściej freelancerami są graficy, którzy wykonują pojedyncze zlecenia. Gdy się sprawdzą, przy najbliższej okazji mogą liczyć na kolejne. Często też, przy zatrudnieniu dorywczym znajdziecie oferty związane z wysyłaniem maili, tworzeniem stron WWW, przepisywaniem czy tłumaczeniem tekstów oraz wszystkim innym, na co nie ma czasu w biurze. Ale to jest w tym najlepsze. Sam ustalasz sobie grafik, dzięki czemu zarobisz tyle, ile pracowałeś.

Zamiana barykady

A dokładniej chodzi o zatrudnienie na stałe. Zawód freelancera, jest często poszukiwaniem swojego miejsca i wymarzonej pracy. Jest mnóstwo przypadków, w których „wolni strzelcy” wykonują po kilka zleceń dla danej firmy, po czym, jeśli obie strony są zadowolone z warunków i jakości pracy, dochodzi do stałego zatrudnienia.

Czy to się opłaca?

W zależności od zaangażowania w obowiązki oraz umiejętności. Jeśli jesteś dobry w tym co robisz, możesz liczyć na wysokie stawki. Pamiętaj jednak, że trzeba także udowodnić swoją wartość. Żaden pracodawca nie wyda kroci, na osobę, która nie wykonała wcześniej żadnego projektu. Krótko mówiąc, cena wzrasta z doświadczeniem. Im więcej prac wykonasz, tym będziesz cenniejszy, a pracodawcy będą zabiegali, abyś swój wolny czas przeznaczył właśnie dla nich.

Wnioski nasuwają się same. Zawód freelancera, jest na pewno dla osób odważnych i niezależnych. Jesteś fotografem i masz studio w domu? Wystarczy zrobić zleconą sesję, a zdjęcia przesłać mailem. Jesteś tłumaczem? Usiądź z kawą przed swoim biurkiem, przetłumacz powierzony Ci przez Dorywcza.pl tekst, a na weekend pojedź nad morze. Jeśli nudzi Cię wklepywanie przez osiem godzin dziennie cyferek do komputera, może powinieneś pomyśleć o takiej formie zarobku? Resztę wniosków pozostawiamy do osobistych przemyśleń.